Samsung Galaxy On7 (2016) Mikrofon hoparlör Değişimi

Açıklama

12.05.2017 10.05

  Samsung Galaxy On7 (2016)  Mikrofon Arızaları

 

            Android telefonlarda en çok yaşanan sorunlar, bu telefonların ses sistemlerine ait olan sorunlardır. Telefonların ses sistemleri iç kulaklık ve mikrofondan oluşur ve bu sistemlerde oluşan problemler telefon konuşması yapmayı imkansız kılar. Bu durumda bu parçaların değişmesi şarttır. Tamir dünyası olarak, telefonlardaki parça değişimini en kısa sürede güvenli ve garantili bir şekilde sağlıyor ve cihazınızı size eskisinden daha sağlam biçimde teslim ediyoruz.

  Samsung Galaxy On7 (2016)  Mikrofon Arızaları

            Akıllı cihazlarda yer alan mikrofon sistemi bir hayli hassastır. Telefonla konuşurken ağzımıza doğru tuttuğumuz bölgede yer alan mikrofon zamanla kir, toz veya konuşma esnasında oluşan ter gibi sebeplerle arızalanır. Bu arızayı anlamak oldukça basittir. Eğer konuşurken karşı tarafa sesimiz gitmiyorsa bu durum, yüzde doksan bir olasılıkla mikrofon arızasından kaynaklanıyor anlamına gelir. Uzman ekibimiz bu arızanın tespitini yaptıktan sonra önce mikrofonun üzerinde herhangi bir kalıntı olup olmadığını ve sorunun buna bağlı olarak mı yaşandığını kontrol eder. Eğer sorun mikrofonun üzerine yapışan bir kir parçasından kaynaklanmıyorsa, mikrofonun kendisinde arıza var demektir. Bu durumda mikrofon değişimi yapılması gerekmektedir.

  Samsung Galaxy On7 (2016) Mikrofon hoparlör Değişiminde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

 

            Oldukça özenle yapılması gereken bu değişimde en önemli nokta, seçilecek olan parçanın cihazla uyumlu olmasıdır. Bilindiği üzere piyasada pek çok android cihaz markası bulunmakta ve bu markaların parçaları genellikle hep birbirinden farklı olarak tasarlanmaktadır. Bu sebeple telefonunuzun markası ve ses sistemi özellikleri göz önünde bulundurularak yapılacak olan bir mikrofon seçimi, cihazınızın ömrünü uzatacak ve daha uzun yıllar boyunca bu cihazı kullanmanıza imkan sunacaktır. Tamir dünyası olarak stoklarımızda bulunan güncel parçalar, cihazlarınızın özelliklerine ve markasına göre seçilmektedir.

  

Konum

Çağla İletişim 2