Samsung Galaxy J1 Ace (2016) Ekran Değişimi

Açıklama

22.08.2017 02.08

Samsung Galaxy J1 Ace (2016) Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

 

            Ekran değişim işlemi, cihazının ekranı kırılmış neredeyse her kullanıcının bilmek istediği bir konudur. Çünkü akıllı cihazlar, ne derece dayanıklı olursa olsun, her daim kaza olasılığı taşımaktadır. Hiç bir insan böyle bir durumu yaşamak istemez elbette. Ancak başa geldiği zaman merak eden kişiler için araştırma yapmak en doğrusudur. Samsung Galaxy J1 Ace (2016) Ekran - LCD değişimi işlemi kapsamında bazı detaylar ve önemli noktalar bulunmaktadır. Her cihaz modelinde telefonun aynı şekilde sökülmesi ve bir araya getirilmesi mümkün olamıyor.

 

 

            Vakumla ekran kısmından açılması gereken cihazlar, tutkalla sağlamlaştırılmış cihazlar ya da zor bulunan vidalar ile açılabilen pek çok cihaz mevcuttur. Bazı cihazların parçaları oldukça kolay bir şekilde değiştirilebilen ve kolay tamir edilebilen tasarımlar içermektedir. Ancak birçok modelin tamir edilebilmesi için teknik servisler dahi uzun bir zamana ihtiyaç duymaktadır. Cihazların garanti kapsamı dışında olmaması adına ekran değişimi işlemlerinin teknik deneyime ve rehbere sahip olan resmi teknik servisler tarafından uygulanması ve mutlaka orijinal yedek parçalar kullanılması gerekir.

 

            Bu servislerin elinde gerekli olan malzemeler, işlemi daha hızlı gerçekleştirmeye yarayan deneyim ve hatalara karşı ilave yedek parçalar mevcuttur. Garanti süresi bittiği zaman yine işini dikkate yapan kişileri tercih etmek kesinlikle faydalı olacaktır. Ucuza yaptırmak ya da kendiniz uğraşarak yapmaya çalışmak cihazı tamamıyla bozma olasılığınız olduğunu dikkate almalısınız. Ekran - LCD değişimi nasıl yapılmalıdır? Aslında bu sorunun yanıtı çeşitli cihaz özellikleri doğrultusunda değişmektedir.

 

            Örnek olarak, Samsung marka Galaxy S4 modelini değerlendirmek mümkündür. Oldukça sağlam yapıda olmasına rağmen almış olduğu ekstra bir darbe sonunda ekran camının alt kısmında hasar oluşabilir. Bu alanlar kesinlikle hassas niteliklerdedir. Elbette ki ekranın değişmesi gerekir. Ekran değişimi aslında birkaç bileşenin ekran içinde bulunan parçaların çıkartılarak aynı sırayla yepyeni ekran altına taşınmasından ibarettir.

 

            Bu sırada parçaların bulunduğu oldukça ince yapıda pinleri yamultmak ya da kırmak mümkün olabiliyor. Yani kesinlikle dikkatli hareket etmek gerekir. Benzer olarak bağlantı kablolarının da son derece ince olduğu söylenebilir. Su yalıtım ayrıcalığı için kenar kısımlarda yer alan parça yapışkanların ve plastiklerin orijinaline uygun olacak şekilde yenilenmesi her zaman her yerde aynı başarıyı sağlamayabilir. Pek çok kullanıcının başına gelen bir durumu da açığa kavuşturmak gerekir; Yalnızca üst cam kırılır ya da çizilirse alt kısımda bulunan dokunmatik ekran değişmeden yalnızca üst camı uygun fiyata değiştirmek mümkün olabilir mi? Ne yazık ki böyle bir durum mümkün değildir.

 

      

Konum

Çağla İletişim 2